Projekt “Zdravje v vrtcu”

Otroci iz Skupine ZAJČKI in MEDVEDKI smo v tem šolskem letu vključeni v projekt ZDRAVJE V VRTCU. Zavedamo se pomena zdravega načina življenja, zato smo projekt povezali s prednostno nalogo našega vrtca, to je GIBANJE.

Vemo, da je gibanje otrokova primarna potreba, zato smo v letošnjem šolskem letu načrtovali in izpeljali številne gibalno obarvane obogatitvene dejavnosti. Izpostavili bomo le nekaj najzanimivejših:

• POHOD NA SVETO TROJICO

V mesecu oktobru smo izpeljali krajši jesenski planinski pohod.  Otroci so se skupaj s starši podali na Sveto Trojico.

• GIBALNE URICE V TELOVADNICI

Vsak teden smo izvajali strukturirane usmerjene dejavnosti v telovadnici. Otroci so spoznavali različne športe in razvijali svoje gibalne zmožnosti na zabaven ter igriv način.

• GIBALNI TEDEN

Mesec februar smo v vrtcu Košana zaključili z gibalnim tednom. V tem tednu so otroci v manjših skupinah razvijali naravne oblike gibanja na različnih poligonih in postajah.

• OLIMPIJSKI DOPOLDAN

Organizirali smo mini olimpijado, v sklopu katere so se otroci preizkusili v nekaterih olimpijskih disciplinah. Poudarek je bil na ideji »važno je sodelovati in ne zmagati«. Dogodek smo zaključili z baklo miru in krogom prijateljstva.

• JUTRANJA TELOVADBA

V skupini Zajčki smo dnevno rutino pričenjali z jutranjo telovadbo. Izvajali smo jo na različne načine: z rekviziti, ob glasbi, v paru, z rekviziti ….

• ROLARSKE URICE

V skupini Medvedki smo si pomladne mesece popestrili z rolasrkimi uricami. V dveh manjših skupinah smo se naučili številnih novih rolarskih vragolij.

Skupaj smo si ogledali tudi naslednje lutkovne filme:

• DOBILI BOMO DOJENČKA,
  • OSTAL BOM ZDRAV
  • ČISTE ROKE ZA ZRAVE OTROKE ter filma UMIVANJE ROK IN UMIVANJE ZOB

Izpeljane dejavnosti:

• Učenje pravilne tehnike umivanja rok s časovno mero (Petje pesmice Ringa ringa raja)
  • Poglobljen pogovor o pomenu umivanja rok s slikovnim materialom
  • Evalvacija dnevnega umivanja zob (iskanje napak pri postopku ščetkanja, izboljševanje tehnike umivanja zob …)
  • Zobne preventiva (pravljica o konju Miši, ki si ni hotel umivati zob, demonstracija pravilnega ščetkanja zob, pogovor o pomenu ščetkanja, pogovor o navadah v drugih državah povezanih z zobno miško ….)

Strokovne delavke v skupinah Zajčki in Medvedki