Ogled razstave v Pivki

Ker smo se učiteljici skupaj z devetošolci pri tandemskih urah spoznavali s konstruktivizmom in je ravno v tem času bila v Hiši kulture v Pivki na ogled 3. Konstruktivistična razstava Klare Sax, smo se odločili, da si jo ogledamo. V četrtek, 23. maja 2019, smo se v dopoldanskem času odpravili tja, kjer sta nas prijazno sprejela Mojca Grmek in Leon Zuodar. Mojca Grmek nam je predstavila koncept razstave z osnovami konstruktivizma in povedala nekaj o avtorjih. Kasneje smo pod mentorstvom Leona ustvarjali in sestavljali. Izmed pesmi – predelav konsov – konstruktivističnih pesmi Srečka Kosovela je vsak izbral svojega ter ga na pretvoril v konstruktivistično risbo. Nastale risbe nam je prijazno zbral in natisnil v obliki fanzina. Nastala je knjižica konstruktivističnih vtisov, osnovanih na pesmih. Po ustvarjalnem delu so se učenci preizkusili še v sestavljanju letalca iz papirja, ki je bil v galeriji kot razstavni eksponat, vendar je bilo  sestavljanje zahtevnejše, tako da ga bomo nadaljevali v šoli, kjer še čakamo na čas za postavitev konstruktivistične razstave. Mogoče jo bomo imenovali četrta?

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli