Vabilo na predstavitev knjige Bogdana Biščaka, 21. 6. 2019

Prijazno vabljeni na predstavitev knjige Bogdana Biščaka Igra in biseri (Kako sem hčerki z alpinizmom razložil življenje), 

ki bo v dvorani stare šole v Dolnji Košani, junija 2019, ob 19.uri.

Avtor bo s fotografijami predstavil svojo alpinistično pot od Julijskih Alp do Himalaje. Sledil bo pogovor o knjigi.

Bogdan Biščak je prvih 6 let preživel v Košani, od koder so tudi njegovi starši.

V delu Igra in biseri pripoveduje dve vzporedni zgodbi. Prva nam približa njegova doživetja s prijatelji v stenah Julijcev, Centralnih Alp, Himalaje in Patagonije; avtor je namreč eden vidnejših predstavnikov generacije, ki je slovenski alpinizem postavila v sam svetovni vrh. Druga pa je stkana iz sokratovskih pogovorov s hčerko Anjo, ki ji posreduje razmišljanja o pomembnih življenjskih vprašanjih in vrednotah: o izbiri življenjskega poslanstva, vztrajnosti, pogumu, modrosti, ovirah in napačnih izbirah, prijateljstvu, ljubezni, samokritičnosti, zmagi in porazu, mladostni veri v vsemogočnost, spreminjanju …

 

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Deli