Prvi šolski dan

Za naše prvošolčke je bil prvi šolski dan obarvan s toplim sprejemom ter sladkim presenečenjem. Skupaj s starši ter učiteljicama so se zbrali v učilnici, kjer jih je pozdravila gospa ravnateljica Neva Brce in župan Robert Smrdelj. Prvošolčki so s strani občine Pivka dobili čudovit paket šolskih potrebščin za ustvarjanje. Pozdravili so jih tudi člani sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter Združenje šoferjev in avtomehanikov. Namenili so jim nekaj koristnih napotkov glede varnosti v prometu ter jim prinesli rutice, kresničke, balone in zgibanke. S prijetnimi besedami jih je nagovorila osmošolka Lara, učenka Agata jim je pripovedovala izbrano pravljico s kamišibajem, tretješolci pa so jim za konec zapeli pesmico Barčica po morju plava. Na koncu so se  fotografirali ter posladkali s slastno tortico in sokom. Domov so odnesli prve šolske vtise in vrečko presenečenj, ki sta jim pripravili učiteljici.

Želimo jim veselo in uspešno šolsko leto.