PEŠBUS tudi pri nas

Otroci uživajo v sprehodu s svojimi sošolci in v spremstvu odrasle osebe, starši pa niso več obremenjeni z jutranjim razvažanjem. Pešbus se lahko izvaja v obliki poskusnih obdobij ali stalno. V nekaterih državah jo organizirano izvajajo samo v prvih tednih na začetku šolskega leta, da se otroci navadijo na pot in jo spoznajo.

Otroci, ki hodijo v šolo peš ali s kolesom, so bolje telesno pripravljeni kot tisti, ki se vozijo.

Na šoli poteka letos prvič PEŠBUS, ki spodbuja otroke k prihodu v šolo peš ob spremstvu odrasle osebe.

Otroke bodo na poti spremljali prijavljeni starši, predstavniki Občine Pivka ter zaposleni z OŠ Košana.

Letos bo potekal v tednu mobilnosti: od 16. – 28. septembra 2019.

Postajališča bodo označena z oznako. Na njej bo zapisana ura odhoda.

 

Naš PEŠBUS bo potekal po dveh progah:

  • RUMENA PROGA in

  • ZELENA PROGA:

DOKUMENT: Proge_PEŠBUS_2019_za_splet

Srečno in varno na poti!

 

Katja Čekada, koordinatorica

“Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa in Bicivlaka nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.”


(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Deli