Kulturni dan v Pivki

V ponedeljek, 30. 9. 2019, so učenci od 6. do 9. razreda OŠ Košana šolske klopi zamenjali za kulturno udejstvovanje v Pivki. Učenci 8. in 9. razreda so si z umetnikom – domačinom Markom Šajnom v prostorih  Hiše kulture ogledali njegovo razstavo z naslovom Izgubljen v prostoru. Nato pa so se z njim in kustosinjo Mojco Grmek preizkusili v ustvarjalni delavnici, in sicer  so s pomočjo mreže risali figure, ki so bile razstavljene v tamkajšnjih prostorih. Sedmošolci so v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali pivško knjižnico in prejeli knjigo z naslovom Elvis Škorc – genialni štor. Izvedeli so tudi marsikaj o sami zgodovini in trenutnem dogajanju v mestni knjižnici. Šestošolci pa so čas izkoristili za sprehod po Pivki. Videli so star vodnjak, si ogledali staro pivško hišo, podali so se tudi do cerkve svetega Petra in Pavla ter do izvira Studenca. Pot so zaključili v mestni knjižnici. Vsi štirje razredi so se nato podali še do pivške športne dvorane Skala, kjer so si ogledali muzikal z naslovom Madagaskar v izvedbi Špas tetra iz Ljubljane. Na prireditvi so izvedeli tudi, od kod izvira tovrstna umetnost in katere so njene značilnosti. Muzikal pa je bil nato s plesom, glasbo in gledališko igro prava paša za oči in ušesa.

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli