ŠD – Gibalne igre

V petek, 18. oktobra 2019, je bil za učence od 1. do 9. razreda v okviru zdrave šole organiziran športni dan z naslovom Gibalne igre. Učenci so v heterogenih skupinah aktivno sodelovali v različnih delavnicah, ki so bile povezane z gibanjem in zdravim načinom prehranjevanja. Delavnice so bile vodene s strani učiteljev in starejših učencev ter so potekale v šolskih prostorih in zunaj šole. Zaradi svežega jesenskega vremena in jutranje rose, so bile razdeljene na dva dela. Učenci so se lahko udeležili lova na jesenske plodove, plesali s plesnimi trakovi, se preizkusili v vadbi pilatesa ter igrali badminton in igro med štirimi ognji. Preizkusili so se lahko še v nogometu, odbojki, košarki ter metu frizbija in letečih cul. V obeh delih sta potekali dve delavnici s prehrano, kjer so učenci ustvarjali in naredili okusne in zdrave prigrizke. V sklopu zadnje delavnice je bila organizirana tekma v odbojki med starejšimi učenci in učitelji. Pred tekmo smo se z veseljem okrepčali še s sveže pečenimi kostanji. Prav vsi učenci in vse vodje delavnic so zelo pripomogli, da je bil dan zares uspešen in zanimiv, ter da smo se vsi dobro zabavali tako, da gre vsem velika zahvala.

 

 

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli