Varnost in zdravje

Prejšnji teden so učenci prve triade imeli dva različna obiska z vidika varnosti in zdravja. V sredo, 6. 11., so učenci 1. razreda imeli prvo šolsko uro pouk s policistom. Pospremil jih je na krajši sprehod v okolico šole ter jim predstavil pravila obnašanja v prometu. Ob koncu sprehoda so si lahko ogledali policijsko vozilo ter se v sproščenem vzdušju pogovarjali o delu, ki ga policisti opravljajo.

V petek, 8. 11., pa so učenci 1., 2. in 3. razreda prisluhnili zobozdravstvenemu vzgojnemu predavanju ter predavanju o zdravih higienskih navadah. Izvajalki predavanj sta učencem pripravili zanimive posnetke, delavnice ter učne liste. Učenci so aktivno sodelovali v pogovorih ter delili svoje izkušnje s predavateljicama.