Izdelava huaračijev, fantastičnih vsestranskih športnih sandalov

V torek, 23. 6. 2020, smo na naši šoli izvedli posebno delavnico. Šestošolci, sedmošolci in osmošolci so izdelovali huaračije, športne sandale, ki jih kot nekaj vsakdanjega uporablja tekaško ljudstvo Tarahumare v kanjonih Mehike. Huaračije je med nas popeljala knjiga Rojeni za tek (https://www.petraskarja.com/rojeni-za-tek-povzetek-knjige/), učenci, pridružili so se nam tudi nekateri učitelji, pa so kmalu ugotovili, kako zabavno je, ko si lahko narediš svoje sandale, narejene po meri. Huaračiji so odlična obutev za tek. Spodbujajo uporabo stopala in s tem razbremenijo vse ostale sklepe, spodbujajo ljubezen do teka. In nasploh je prečudovito teči v odprtih čevljih.

 

(Skupno 213 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost