Obvestilo staršem pred začetkom pouka

Spoštovani starši,

veseli smo, da se bomo 1. septembra 2020 z učenci srečali na šoli in znova v živo začeli z delom.

Pošiljamo vam nekaj splošnih informacij in navodil, da se boste lažje organizirali:

• Drage prvošolke in prvošolci, skupaj s starši vas pričakujemo na šoli v Košani ob 9.00 v telovadnici – vhod zadaj za šolo.
  • V šolo lahko vstopajo le zdrave osebe. V primeru, da učenec ni popolnoma zdrav, o tem starši obvestite šolo in učenca ne pošljete k pouku.
  • Prvi šolski dan bodo imeli učenci največ 4 šolske ure. Kosila prvi šolski dan ne bo, razen za učence, ki ostanejo prvi dan v podaljšanem bivanju.
  • Učenci, ki ne prihajajo v šolo s šolskimi prevozi, naj v šolo pridejo od 7.45 naprej.
  • Posamično bo učence v stavbo sprejemal dežurni učitelj. Ob vstopu si bodo najprej razkužili roke, nato pa bodo šli posamično k svoji omarici, kjer se bodo preobuli. Cel čas moramo skrbeti za medosebno razdaljo vsaj 1,5 m.
  • Pouk bo potekal v matičnih učilnicah, določenih za posamezen razred (enako kot ob koncu preteklega šolskega leta). Učenci torej učilnic praviloma ne menjujejo. V učilnicah bomo, kolikor je to mogoče, zagotovili doseganje zadostne medosebne razdalje.
  • Učenci naj prvi šolski dan s seboj prinesejo šolsko torbo z osnovnimi šolskimi potrebščinami.
  • Javni prevoz bo organiziran po razporedu. Prvi dan bodo odvozi organizirani prej (11.45 – smer Suhorje; 12.15 – smer Gornja Košana, Volče, Čepno), za naprej pa po razporedu (klikni na POVEZAVO).

Podrobnejša navodila v zvezi z ravnanjem na šoli vam bomo poslali naknadno, objavljena pa bodo tudi na spletni strani šole.

Veselimo se novega šolskega leta in obljubljamo, da bo, ob upoštevanju potrebnih ukrepov, šolsko okolje za učence spodbudno, varno in prijazno.

Neva Brce