Kultura in mi

V petek, 5. 2. 2021, so imeli učenci prvih treh razredov v šoli kulturni dan, kjer so se pogovarjali ali brali, kaj je kultura, spoznavali so življenje nekoč, v časih, ko je živel dr. France Prešeren, ustvarjali portrete ali papirnate kipe pesnika.  Ker so v času pesnika nosili posebna pokrivala cilindre, sta tudi naši prvošolski lutki dobili vsaka svoj cilinder. Seveda pa so učenci po razredih obeležili naš kulturni praznik tudi z manjšo prireditvijo in razstavo starih predmetov. V prvem razredu so učenci začeli prireditev s slovensko himno, nato pa so recitirali pesem Lipica, učiteljica jim je v Cicibanu prebrala, kaj je kultura. V drugem razredu so praznovanje državnega praznika obeležili s pripravo razstave starih predmetov, v tretjem razredu pa je učenka Lucija zaigrala na kitaro. Seveda pa sta po razredu zaplesala tudi povodni mož in Urška. Ker pa moderna Urška ni več ošabna in prevzetna, jo povodni mož ni odpeljal v globine reke.

(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli