Pustovanje 2021

Pustni čas – običaj, ko šeme odganjajo zimo. Na pustni torek (16. 2. 2021) so tudi najmlajši učenci naše šole oblekli novodobne kostume, s katerimi so prikazali različne pustne like, ki so se sprehodili po sončni Košani. Sicer pa so učenci spoznavali različne starodobne pustne like od škoromatov do korantov, ki so jih tudi likovno upodabljali. Seveda ni manjkalo tudi petja in plesa ter pustnih krofov.

Na predmetni stopnji pa so pust obeležili v okviru delnega kulturnega dneva.  Učenci so po navodilih izdelovali  pisane maske. Nastali so pisani kužki, zajčki, lisičke, miške, fantomi in še kaj bi se našlo. Pisana parada mask se je nato sprehodila po Dolnji Košani. Osmošolec Luka Biščak je s svojo harmoniko poskrbel za prijetno vzdušje. Izražena je bila želja, da letošnji pust namesto zime prežene korona virus.

 

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli