Rastem s knjigo

Letošnje izredne razmere so vplivale tudi na izpeljavo projekta Rastem s knjigo. Sedmošolcem Ministrstvi RS za šolstvo in za kulturo podarjata knjigo – z namenom spodbujanja branja. Navadno projekt izpeljemo v sodelovanju s knjižnico Pivka, letos pa smo ga bili primorani izpeljati drugače. Pri pouku slovenščine so učenci prejeli knjigo pisatelja Mateta Dolenca z naslovom Kako dolg je čas. Knjiga vsebuje več različnih zgodb o živalih, ki živijo na kopnem in v morju.  Učenci so knjigo takoj vzeli za svojo.  Vsak si je izbral zgodbo, jo prebral in na kratko predstavil sošolcem. Želimo si, da bi knjiga našla lep prostorček na domačih knjižnih policah naših sedmošolcev in da bi jo učenci večkrat vzeli v roke.

»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, izveden je v sodelovanju z Ministrstvom za kulturo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Pionirsko – centrom za mladinsko književnost in knjižničarstvo pri Mestni knjižnici Ljubljana (MKL), Zavodom RS za šolstvo, Združenjem splošnih knjižnic, Sekcijo šolskih knjižnic pri ZBDS in Društvom slovenskih pisateljev.