Komemoracija v Dolnji Košani

V petek, 22. 10. 2021, so se učenci Osnovne šole Košana udeležili komemoracije, ki je potekala pri spomeniku padlim borcem druge svetovne vojne v Dolnji Košani. Prireditev je organizirala Občinska organizacija združenja borcev za vrednote NOB Pivka. Učenci so program, na katerem so nastopili MPZ Brkinci, govornica Stanka Hreščak in lokalna pesnica Dora Hrvatič, obogatili tudi s svojim nastopom. Šolski pevski zbor je zapel dve junaški pesmi. Učenec Ian Avsec je zbor spremljal na violini. Pripravili so tudi tri recitacije, ki so jih povedali Klemen Rojc, Ian Avsec in Luka Biščak. Program sta povezovali osmošolki Sara Krebelj in Klara Pavzin. Pri spomeniku so položili tudi cvetje in sveče. Po komemoraciji so učenci obiskali tudi pokopališče in se poklonili spominu na pokojne vaščane, ki so bili v preteklosti kakor koli povezani s šolo.

 

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost