Zimske dogodivščine v Občini Pivka – VABILO

Šolarje vabimo, da v naši družbi preživijo zimske počitnice!

Obvezne so prijave, najkasneje do nedelje, 20. 2. 2022 na e-naslov info@dinapivka.si ali na 030 644 799

ponedeljek, 21. februar 2022, od 9.00 do 13.00, Ekomuzej Pivških presihajočih jezer, Slovenska vas 10, Pivka

KALI IN LOKVE OKOLI NAS IN KDO NEKI V NJIH ŽIVI

Na počitniški delavnici bomo spoznavali, zakaj so pomembni kali in kdo v njih živi. Se sprehodili do bližnjega kala in ob njem z opremo pravih raziskovalcev pregledali, ali se dvoživke že kaj prebujajo.

Delavnica bo delno terenska delavnica, bodite primerno obuti in oblečeni, s seboj imejte malico.

Delavnica poteka v okviru projekta PIVKA.KRAS.PRESIHA in je za udeležence brezplačna.

torek, 22. februar 2022, od 9.00 do 13.00, Center Dina Pivka, Prečna ulica 1, Pivka

OOOOO, Z MASKO V DINO MI GREMO!

Pred pustno soboto bomo Izdelovali pustne naglavne maske risa, medveda in volka. Otroci bodo lahko izdelali maske iz blaga in filca, kaširane maske in maske velikih zveri iz papirja.

Delavnico bo izvajala Tanja Blažek.

Cena delavnice: 5 EUR

sreda, 23. februar 2022, od 9.00 do 13.00, Palško jezero

Z LOVCEM NA JEZERO IN NA LOV ZA LISICO

Spoznali bomo, kako divje živali preživljajo zimske dni in kako jim lahko pomagamo, da se bo to težavno obdobje za njih čim bolje zaključilo. Poučili se bomo o lovskih objektih, ki živalim omogočajo lažjo dostopnost hrane, nekatere bomo izdelali in jih postavili v naravo. V igri »lov na lisico« bomo spoznali osnove orientacije in na koncu prišli do zaklada.

Delavnico izvajajo BE AROUND ME.

Delavnica poteka na terenu, bodite primerno obuti in oblečeni, s seboj imejte malico. Zbirno mesto ob 9.00 pri gasilskem domu v Palčju.

Cena: 5 EUR

četrtek, 24. februar 2022, ob 10.00, Kino Pivka, Prečna ulica 1, Pivka

RISANI FILM LOTI IN IZGUBLJENI ZMAJ

Cena vstopnice: 4 €

petek, 25. februar 2022, ob 18.00, Kino Pivka, Prečna ulica 1, Pivka

FILM GRETA

Eno leto v življenju mlade podnebne aktivistke Grete Thunberg: od prve samotne stavke pred švedskim parlamentom do vzpona med globalne ikone.