Sosvet poziva občane, da se odpovedo uporabi pirotehnike

V torek, 11. decembra 2018, je zasedal sosvet Policijske postaje, ki je posvetovalno telo župana Občine Pivka. V okviru tematike javnega reda in miru je sosvet je razpravljal tudi o uporabi pirotehnike v času božično novoletnih praznikov. Podprl je akcijo »Bodi zvezda«, ki jo izvajata policija in šole. Obenem pa člani Sosveta Policijske postaje, posvetovalnega telesa župana Občine Pivka, pozivajo občane Občine Pivka, da se v času veselega decembra odpovejo uporabi pirotehničnih sredstev. Praznični dnevi naj nam prinesejo mir, spokojnost,  prijateljstvo in upanje. Brezobzirna uporaba pirotehnike tega nikakor ne simbolizira. Opustimo uporabo pirotehničnih sredstev in bodimo prijaznejši do starejših, do otrok, do živali in okolja pa tudi do sebe. Sredstva za nakup pirotehnike raje namenimo za družinski izlet ali izlet s prijatelji, za kavo s sosedi, prehrano ljubljenčkov v zavetiščih ali v druge dobrodelne namene. Tako bomo poskrbeli, da bomo vsi imeli lepe in mirne praznične dni.

 

Prikazna slika je bila sneta iz spletne strani https://www.google.si/search?q=brez+pirotehnike&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjG9pHpmZjfAhWKKVAKHW1RDnwQ_AUIDigB&biw=1600&bih=758#imgrc=Sywjibn2UjaCZM:

(Skupno 30 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost