Obeležitev praznika ob dnevu samostojnosti in enotnosti

Zadnji šolski dan v letu 2018 je bil na OŠ Košana prazničen, saj smo  obeležili državni praznik dan samostojnosti in enotnosti. Za samostojno državo smo se Slovenci odločili pred osemindvajsetimi leti in danes smo vsi pomemben del nje. Učitelj Jožko Udovič je povedal nekaj zgodovinskih dejstev o prazniku. Poudaril je, da ta praznik pravzaprav predstavlja temelj za našo državo Slovenijo. Prve zidake smo postavili s plebiscitom pred osemindvajsetimi leti. Na prireditvi, ki sta jo povezovala sedmošolka Lara Psener in osmošolec Blaž Sušelj, je bilo povedano, da mora zgodovino svoje domovine vsak narod dobro poznati. Le tako lahko spoštuje svoj jezik in kulturo. Temu je bila tudi namenjena današnja obeležitev. Popestrili smo jo z bogatim programom, ki so ga pripravili učenci od prvega do devetega razreda s svojimi učiteljicami, nastopili pa so tudi predšolski otroci iz vrtca.

učiteljica Anita Nedeljkovič Andlovic

(Skupno 335 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost