Spomladanska tržnica 2021

Košancev ne ustavi nič. Začeli smo že pred prvomajskimi počitnicami, z delovno akcijo urejanja šolskega vrta, nadaljevali pa s Spomladansko tržnico – 6. 5. 2021. Že tradicionalna izmenjava sadik in semen je potekala v mehurčkih, po razredih. Pridružili smo se tudi učitelji. Na izbiro je bilo več vrst fižola, radičev, paradižnikov, kapusnic, por, blitva, kumare, solatne kumare, gomoljna zelena, brstični ohrovt, paprike, feferoni, največ pa je bilo jagod in paradižnikov. Od cvetja smo lahko izbirali med spominčicami, bršljankami, makom in ognjičem. Na razpolago so bila tudi zelišča: limonski ožepek, bazilika, citronska bazilika, poprova meta, melisa, kamilice in čokoladna meta. Učenci so uživali v izmenjavi. Nekatere sadike in semena so večkrat zamenjale lastnika. Bilo je zanimivo, poučno, zabavno in pestro. Danes je nekaj razredov že posadilo sadike na svoje gredice. Za zalivanje pa bo poskrbel dež.

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost