Valeta 2021

Valeta je pomemben dogodek v življenju devetošolcev.

Devetošolci so si v petek, 11. 6. 2021 nadeli slavnostna oblačila, ki so jih kupili posebej za ta trenutek.

A generacija 2020/21, ki zaključuje osnovno šolo, nima povsod sreče. Na marsikateri šoli so ali bodo organizirali valeto brez staršev, brez končnega izleta.

Ker smo letos imeli le 9 devetošolcev, in nam je bilo vreme zelo naklonjeno, smo pripravili slavnostno prireditev tako za starše, njihove brate in sestre ter za vse delavce, zunaj pred šolo na lepo pripravljenem prireditvenem prostoru. Najprej so se predstavili devetošolci,  nato pa so izrazili svoje talente, se zahvalili tako staršem kot tudi vsem delavcem šole. Vsi skupaj smo ponosno opazovali, kako dostojanstveno so se poslovili od šole in izrazili hvaležnost za vse, kar so jim dali starši in šola. S svojim govorom jih je nagovorila tudi ga. ravnateljica Neva Brce in njihova razredničarka ga. Antonija Tomšič. Najboljšim učencem »zlatim odličnjakom« za vseh devet let šolanja, je bila v imenu šole podeljena knjižna nagrada, učitelji mentorji pa so podelili tudi pohvale in priznanja. Ogledali smo si tudi posnetek devetošolcev skozi njihovo odraščanje, in utrinke šolanja pri nas. Za vse udeležence je bila lepo pripravljena pogostitev s presenečenjem šole, ki je devetošolce počastila z torto, v upanju, da jim bo valeta ostala v lepem spominu.

Antonija Tomšič