Skoči na glavno vsebino

Babice in dedki na obisku

Na oblačen ponedeljek, 7. 10. 2013, je na razredni stopnji posijalo sedem sončnih obrazov. Na razredni stopnji smo imeli kulturni dan in obiskalo nas je šest babic in en dedek, ki so nam prijazno obljubili obisk in se jim še enkrat prisrčno zahvaljujemo.

Prijetno in z veseljem so nam pripovedovali, kako so živeli, ko so bili oni majhni. Povedali so nam, katere igre so se igrali, kaj so včasih jedli, kako so gnali past krave, kako je bilo v šoli … Z veseljem so učenci prisluhnili tudi dvema neznanima , starima pravljicama. Po končanem obisku so se učenci starim staršem zahvalili s skromnim darilom. Sledilo je še delo v učilnici, kjer so učenci izdelali punčko ali fantka iz koruznih storžev, igrali so se igrico Je kaj trden most, risali in slikali nekaj s pripovedovanja starih staršev. Dva učenca sta predstavila tudi preprosto igračo imenovano Pastirski jojo, ki sta ju naredila ata in stric z Buj. Tudi njima se zahvaljujemo za prijaznost.

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost