Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO
Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.
POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

25.1.2021

26.1.2021

27.1.2021

28.1.2021

29.1.2021

DOP. MALICA Ovseni kruh, kuhan pršut, olive,  čaj Beli kruh, pašteta, čaj Koruzni kruh, sir, čaj Čokolešnik z domačim mlekom, suho sadje Sirova štručka, kakav sadje
  »SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA« »domače mleko« »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE« »mandarina«
KOSILO Korenčkova juha, puranji file v naravni omaki z grahom in korenčkom, ajdova kaša, rdeča pesa v solati Zelenjavna enolončnica, hrenovka, palačinke, domači kompot Goveja juha, pečenice, pražen krompir, dušeno kislo zelje Porova juha, piščančja nabodalca, motovilec z jajcem v solati

Ješprenj, marelični cmoki, kompot

POP. MALICA Sadna skuta Sadje Grisini, sok Sadje Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

18.1.2020

19.1.2020

20.1.2020

21.1.2020