Knjižnica na daljavo

Knjižnica je žal za izposojo zaprta.

Nekateri učenci ste si naredili zalogo knjig za naslednje dni, za ostale pa bomo tukaj pripravili nekaj idej in povezav za prijetne bralne užitke.

2. april – MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE

2. aprila praznujemo mednarodni dan knjig. Tega dne se je leta 1805 v Odensu rodil eden najbolj znanih pisateljev in pravljičarjev na svetu Hans Christian Andersen.  Svetovno slavo so mu prinesle pravljice, ki so bile prevedene v več kot 125 jezikov.

Letošnje praznovanje mednarodnega dneva otroških knjig  je za nas še posebej pomembno, saj sta letošnjo poslanico z naslovom Lakota po besedah pod okriljem slovenske sekcije IBBY pripravila priznani pisatelj Peter Svetina in ilustrator Damijan Stepančič.

Vabim vas, da si ogledate nekaj čudovitih Andersenovih risank na spodnjih povezavah.

Dragi učenci!

Zunaj pada sneg in piha burja, zato vas vaša knjižničarka Katja prijazno vabi k branju.

Ker knjige v fizični obliki  žal niso na voljo, imate spodaj nekaj predlogov za branje.

Ogromno knjig najdete na spletni strani Wikivir.

Dela lahko iščete po avtorju ali po naslovu.

Za vrtec in prvo triletje priporočamo da berete dela:

Za drugo triletje dela:

Za tretje triletje pa avtorji:

Naj izbor knjig ene od knjižničark:

5. razred: Riko, Oskar in senčne prikazni

6. razred: Babica Barabica

9. razred: Dnevnik Ane Frank

Berite, saj branje sprošča, opogumlja, povezuje, združuje, zabava …

O hudobnem zmaju Koronarju

Preberite prisrčno pravljico.

O HUDOBNEM ZMAJU KORONARJU

Pravljica o zmaju  – v angleščini

Pravljica še v angleškem jeziku.

A STORY ABOUT DRAGON CORONIUS

Zgodba o koronavirusu

Simpatična zgodbica za pogovor z otrokom. Tudi za predšolske otroke.

Slovenska književnost

Na tej strani lahko preberete precej klasičnih slovenskih del. Lahko kaj preberejo tudi starši. Lahko si glasno berete, spoznate kakšno novo besedo in se vrnete v pretekle čase.

Branje za mlajše učence

Na tej strani je veliko enostavnejših besedil, ki jih lažje berejo mlajši učenci in so jim tudi bolj razumljiva. Otroci, preberite kaj svojim staršem!

Slovenske pravljice

Na spodnji povezavi pa najdete klasične slovenske pravljice. Čudovito branje pred spanjem.

Nekaj mladinskih knjig

Spodnja zbirka ni najbolj bogata, boste pa tudi najstniki našli nekaj zase.

KNJIŽNA UGANKA ZA APRIL 2020

Vir slike
(Skupno 1.546 obiskov, današnjih obiskov 1)