Skoči na glavno vsebino

Obisk tuje študentke na naši šoli

Zadnji dan pred jesenskimi počitnicami je bil na Osnovni šoli Košana prav poseben. Obiskala nas je namreč kitajska študentka, ki je trenutno na izmenjavi v Ljubljani. Učencem je predstavila svojo domovino ter prelepo ljubezensko zgodbo o »Qixi« praznovanju, pri nas bolj poznanem kot valentinovo.

Učenci so tako lahko urili svoje znanje angleškega jezika, malce pa smo jim s prevajanjem pomagali tudi strokovni delavci šole. Zlasti zanimive so bile kitajske pismenke ter posamezni kitajski izrazi, ki pa se jih je bilo težko naučiti, še težje pa ponoviti. Prijazna študentka je tako učencem na njihovo željo napisala njihovo ime s kitajskimi pismenkami ter nekaj učencem razdelila darilca (značilne kitajske vozle). Ogledala si je tudi Park vojaške zgodovine v Pivki, nad katerim je bila navdušena. Slovenija se ji zdi prelepa, a pogreša tudi svojo domovino, v katero se bo vrnila čez nekaj mesecev. Kot zanimivost naj povemo še, da se ji v Sloveniji zdi najbolj presenetljivo, da študentje in študentke v študentskem domu nimajo strogo ločenih sob, kot je to v navadi na Kitajskem.

Jasna Podstudenšek

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost