Skoči na glavno vsebino

Zbiranje ljudskih pravljic, pesmi …

Spoštovani!

Že več kot deset let zbiramo zgodbe, pesmi, opise običajev in dogodkov v našem okolju. Zdaj smo se odločili, da bi zbrano gradivo uredili v knjigo.

Prosimo vse, ki vedo še kakšno staro zgodbo (smešno, strašljivo, pravljično zgodbo), ki so jo v družini ali na vasi pripovedovali iz roda v rod (in ni zapisana v kakršnikoli knjigi). To je lahko tudi pesmica, molitev, pregovor ali opis nekega starega običaja. Zanimivi bi bili tudi opisi dogodkov in spominov, ko je Avgust Černigoj poslikal župnijsko cerkev svetega Štefana. Prosimo vas, da zapišete vse to in spomine iztrgate pozabi.

Prosimo, če zapisano prinesete do konca januarja v šolsko knjižnico, knjižničarki Katji.

Najlepša hvala za pomoč in pogum!

Cecilija Pavlovič, Katja Čekada

(vir fotografije: http://www.dlib.si/details/URN:NBN:SI:doc-UN6F4AET/)

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost