Skoči na glavno vsebino

Obisk sadovnjaka – kmetijski krožek

V okviru programa POŠ – Kmetijski krožek so učenci višjih razredov obiskali nasad sadnega drevja in jagodičevja v sadovnjaku Kmetijskega inštituta na Brdu pri Lukovici. Sprejela nas je dr. Darinka Koron in nam dve uri razkazovala pravo bogastvo sadovnjaka, ki šteje okoli 400 različnih sort jablan, od tega 35 ekoloških, češnje, breskve, marelice, hruške, skorš ter celo paleto jagodičevja različnih sort, celo skandinavsko jagodičevje.
Pokazala nam je vzgojo, nego, razmnoževanje ter obrezovanje jagodičevja. Dobili smo potaknjence ribezov ter cepič ekološke jablane. Postregla nas je z odličnimi jabolki, na koncu smo si ogledali še ribnika z orjaškimi ribami ter jato gosi. Povabila nas je, naj se še enkrat oglasimo v začetku septembra. Sklenili smo, da bomo takrat pripeljali še starše, kajti sadovnjak je res vreden ogleda.

mentorica Tamara Urbančič

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost