Skoči na glavno vsebino

Obisk Notranjsko-kraškega muzeja, 18. april 2017

?

Učenci tretji triade so obiskali Notranjski muzej v Postojni, kjer so si najprej ogledali zbirko, ki jo muzej ponuja, spoznali, kako nastajajo kapniki, kakšno je življenje v podzemlju in odkrivali še druge kraške pojave. Med ogledom so pod vodstvom Tine Poljšak izvajali različne eksperimente, med drugim so raztapljali apnenec in kresali ogenj.

Po ogledu je sledil pogovor o živalih na Krasu s poudarkom na medvedu, spoznavali so njegove vidne in vedenjske značilnosti in prehranjevalne navade, si podrobno ogledali okostje jamskega medveda, ki ga hrani muzej, na koncu pa so sestavili pravo okostje medveda in poimenovali kosti, ki ga sestavljajo. Učenci so imeli priložnost iz imitacije kamnine izviti fosil in ga prebarvati.

Vsi skupaj smo bili prijetno presenečeni nad muzejsko zbirko, razstavo in njeno predstavitvijo, ki je sodobna, multimedijska in interaktivna, ter navdušeni nad vodenjem in delavnicami. Zato smo se odločili, da pridemo spet, obisk pa vsem toplo priporočamo.

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost