Jesenski pohod na Gradišče

Zadnji poletni dan smo se z otroki iz skupine PIKAPOLONICE odpravili na jesenski pohod na Gradišče.

Pot nas je sprva vodila po kolovozu, kjer so nam izzive predstavljale majhne in velike luže. Majhne smo lahko preskočili, velike pa so nam predstavljale problem, ki ga je vsak otrok rešil po svoje.

Opazovali smo sonce in spoznali razliko med hojo po soncu in senci.

V gozdu smo na poti opazili že prve jesenske plodove, ob poti pa zagledali velik kup, za katerega smo ugotovili, da je mravljišče in ne »gnezdo od mravelj«, kot so ga poimenovali nekateri otroci.

Povohali smo balo sena in njen vonj nas je spominjal na čaj.

Na zadnjem delu poti smo se srečali z jesenskim cvetjem, ki ga nismo poznali. V prihodnjih dneh nas tako čaka nova naloga, da s pomočjo fotografije in priročnikov   ugotovimo katero cvetje smo videli.

Na vrhu smo zakričali hura, se posladkali z jabolkom in čajem ter se vrnili v vrtec.

Vse kar smo na pohodu spoznali in doživeli, so otroci strnili v naslednji misli: »MI SMO VRTEC V NARAVI!«