Skoči na glavno vsebino

Poročilo o  evakuacijski vaji

Dne: 4. 10. 2017, pričetek ob 11.00, zaključek ob 12.25

Organizator: OŠ Košana v sodelovanju z GD Košana

Udeleženci: vsi učenci šole in otroci v vrtcu, vsi strokovni delavci šole in vrtca, oba hišnika

Na OŠ Košana je bila v sredo, 4. 10. 2017, izpeljana evakuacijska vaja.

Vzgojiteljice in otroci iz vrtca so gasilce že pričakali na športnem igrišču. Ogledali so si demonstracijo gašenja ter dvigovanje reševalne ekipe z dvižno lestvijo, nato so se po varni poti umaknili.

Učitelje in učence šole je poziv k evakuaciji presenetil pri pouku v razredih. Hitro, a mirno so zapustili šolo in se umaknili na športno igrišče za ograjo. Od tam so opazovali dogajanje. Gasilci so se na prizorišče pripeljali z dvema gasilskima kamionoma ter gasilskim terenskim avtom. Pogasili so požar in demonstrirali dvig gasilske reševalne ekipe z lestvijo. Gasilci so uresničili željo učencev in jih peljali s kamionom po naravnem terenu za šolo. Nekateri so se peljali tudi z gasilskim terenskim avtom. Zvrstili so se vsi učenci, ki so to želeli.

Evakuacijska vaja se je zaključila ob 12.25.

Poročilo zapisala: Mojca Žnidaršič

 

 

 

(Skupno 189 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost