Skoči na glavno vsebino

Pri Novakovem mlinu

V petek, 13. 10. 2017 je bil za učence od 1. do 4. razreda izpeljan dan dejavnosti pri Novakovem mlinu.

Po varni vožnji z avtobusom smo si ogledali staro kuhinjo z ognjiščem, kjer smo se pogreli, gospodar in gospodinja pa sta nam povedala kako in kaj so delali nekoč pri ognjišču in na domačiji. Tako so okoli ognjišča učenci zapeli ljudsko Sijaj, sijaj, sončece. Sledil je ogled mlinskega kolesa, jeza in brvi, nato pa smo zavili v sam mlin, kjer je razstavljeno tudi staro orodje, ki so ga rabili na domačiji nekoč. Ko smo si vse ogledali je sledilo delo z učnimi listi. Pred odhodom na avtobus smo si privoščili še kratek sprehod z opazovanjem prekrasnih jesenskih barv. Čas nam je hitro minil, zahvalili smo se gospodarju in gospodinji in se polni zanimivih vtisov vrnili v šolo.

 

 

 

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost