Skoči na glavno vsebino

Spretnostni poligon 2018

V sredo, 13. 6. 2018, je bilo za naše petošolce prav zabavno. Po opravljenem teoretičnem delu kolesarskega izpita nas je namreč čakala vožnja po spretnostnem poligonu. Že v maju smo na našega župana, gospoda Roberta Smrdelja, naslovili prošnjo za nabavo kompleta za spretnostni poligon. Ker na področju kolesarjenja in varne mobilnosti veliko delamo in smo bili letos tako uspešni na projektu Varno na kolesu, poleg šolskih otrok pa za prometno varnost vzgajamo tudi otroke iz vrtca, je naši prošnji ugodil. Tako smo prejeli čisto nov komplet stožcev, stojal, palic in lesenih elementov.

Iskrena hvala gospodu županu in Občini Pivka za finančno pomoč.

Naši petošolci – pet fantov – so najprej merili, risali in postavljali elemente po pripravljenem načrtu. Sledila je prva vožnja po poligonu. Najprej je poskusila učiteljica – in bila kar uspešna! Potem pa še učenci. Bilo je nekaj težav, a smo jih z vajo odpravili. Ob koncu smo se za zabavo šli še “polžjo dirko” po makadamu – kdo bo zadnji na cilju! In ne boste verjeli, sploh ni tako enostavno voziti takoooo zeloooo počasi.

V naslednji dneh pa nas čaka vožnja po cesti in opravljanje kolesarskega izpita.

Tudi otroci iz skupine pikapolonice so se preizkusili – tokrat peš – kmalu pa verjetno tudi s kolesi ali poganjalčki.

 

mentorica Katja Čekada

 

(Skupno 234 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost