Skoči na glavno vsebino

Nagrada na festivalu Vsaka vas ima svoj glas

Spomladi, v prejšnjem šolskem letu, je bil razpisan natečaj Vsaka vas ima svoj glas z okvirno temo Koroške ljudske pravljice Hvaležni medved. Trije, takrat še drugošolci, Naja Vičič, Luka Lagoj in Agata Medved so začeli vaditi zapis v narečju o pravljici v košanskem narečju, ki ga je napisala in naučila učiteljica Marija Mršnik. Ko so  učenci obvladali govor v narečju, je njihov govor posnela učiteljica Katja Čekada. Zapis v knjižni slovenščini, zapis v narečju in posnetek govora je bil nato poslan po elektronski pošti strokovni žiriji. In uspelo nam je! Uvrstili smo se med pet najboljših šol iz vse Slovenije. Tako so 12. oktobra naši trije učenci skupaj z mentorico in starši obiskali osnovno šolo Draga Kobala v Mariboru, kjer je letos potekal festival Vsaka vas ima svoj glas. Gostoljubni organizatorji so za najboljše pripravili izlet v rove pod nekdanjo tovarno TAM, kjer so med drugo svetovno vojno izdelovali letalske dele. Sledila je še prireditev ob 60. obletnici šole, kjer so svoj prizor odlično odigrali tudi naši učenci, sedaj že tretješolci. Nastop so si ogledali tudi njihovi starši in bili na njih upravičeno ponosni.

(Skupno 400 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost