Skoči na glavno vsebino

Komemoracija ob spomeniku v Dolnji Košani

Na pobudo lokalne zveze borcev smo učenci in učitelji OŠ Košana 26. 10. 2018 sodelovali na komemoracij pri spomeniku padlim borcem druge svetovne vojne v Dolnji Košani. Program je povezovala predsednica Zveze borcev Pivka gospa Boža Pečko, ki je v pozdravnem govoru osvetlila dogajanje in spomnila na težko življenje v času druge svetovne vojne. Otroke je nagovorila, da je v vojni izgubila dva strica, ki ju ni nikoli poznala ali slišala njun glas. Je pa lepo, da ohranjamo spomin na ljudi, ki so v preteklosti dali življenje za našo domovino. Žrtvam smo se poklonili s cvetjem, prižigom sveč in enominutnim molkom.  V kulturnem programu je s petjem sodeloval Košanski oktet. Lokalna pesnica gospa Dora Hrvatič je prebrala svojo pesem in otrokom sporočila, da vojna nikoli ne prinaša nič dobrega.  Mladinski pevski zbor OŠ Košana je pod vodstvom učiteljice Florijane Žnidaršič zapel dve pesmi. Z dvema recitacijama sta pod mentorstvom učiteljice Anite Nedeljkovič Andlovic nastopili tudi učenki Lara Psener in Manca Želko. Njun recital je sporočal, da so borci padli na zemlji, ki so jo ljubili, da so  dali življenje za domovino, ki jo moramo mi danes danes spoštovati in ljubiti.

Učenci in učitelji OŠ Košana smo potem obiskali tudi košansko pokopališče in se s cvetjem ter prižigom sveč spomnili naših nekdanjih sodelavcev, ki jih ni več med nami.

Učiteljica Anita Nedeljkovič Andlovic

(Skupno 214 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost