Čas je prehitro minil

V sredo, 19. 4. 2023, nas je obiskala gospa Danica Pardo, ki živi na Premu. V okviru našega kulturnega dne, ki je bil organiziran za učence od 1. do 4. razreda, nam je pripovedovala, kako nastane knjiga, saj je sama pesnica in pisateljica in je izdala kar nekaj knjig. Otrokom je pripovedovala o svojem otroštvu, igri, … Pripovedovala nam je o svoji prvi pesmi. Povedala nam je, kako nastajajo pesmi in kako nastane knjiga. Z najmlajšimi je naredila zapestnice iz volne, starejši pa smo ustvarjali in izdelali svojo prvo čudovito knjigico, tako da je vsak učenec povedal eno poved in jo tudi ilustriral. Prejeli smo njene pesmi v dar. Beseda hvala je premalo in odmevala bo še veliko časa odzvanjala med nami.

Zelo je bila vesela, ko je na hodniku videla ilustracije njenih otroških pesmic.

(učiteljici Marija in Barbara)