Skoči na glavno vsebino

Obeležitev Dneva samostojnosti in enotnosti

Dan pred božično-novoletnimi počitnicami je bil tudi na naši šoli praznično obarvan. Z delnim kulturnim dnevom smo obeležili dan samostojnosti. Pripravili smo kulturni program, ki smo ga pričeli s slovensko himno.

Sledila je predstavitev dogodkov izpred več kot 20 let, ko je naša domovina dobivala temelje samostojnosti, na katerih se je pozneje osnovala samostojna država, na katero smo tudi danes zelo ponosni. Ogledali smo si tudi 15-munitni posnetek, v katerem nam je dr. Rosvita Pesek osvetlila zgodovinska dejstva, zakaj je sploh prišlo do ideje samostojne Slovenije. Devetošolci so nam deklamirali Gregorčičevo domovinsko pesem Adlešičko kolo. Pesmi sta deklamirala tudi šestošolec Jaka – avtorsko pesem Šola in četrtošolec Gašper – pesem Andreja Rozmana Roze Mleko. V nadaljevanju smo program praznično obarvali in tako s pesmijo, dramatizacijo in voščili poskrbeli za prijetno vzdušje. Nato smo si še ogledali film Nori božič.

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost