Skoči na glavno vsebino
 

Mednarodni projekt Fit4Kid

Mednarodni projekt Fit Slovenija, katerega avtorica je ga. Barbara Konda, uni. dipl. fiziologinja, je projekt, ki skrbi za promocijo telesne dejavnosti za krepitev zdravja otrok in mladostnikov v vseh okoljih. Učitelje s strokovnimi predavanji in praktičnimi delavnicami opremlja z metodami in pristopi, s katerimi lahko gibanju na široko odprejo vrata v svoje učilnice – neodvisno od starosti otrok in predmetnega področja, ki ga poučujejo.

Fit4Kid model je sestavljen iz motivacijske pedagogike, izobraževalnih programov, tehnik, vsebin in smernic, ki se osredotočajo na povečano uporabo vadbe in telesne dejavnosti v predšolskem in osnovnošolskem obdobju. Gibanje in zadostna hidracija pomembno vplivata na delovanje celega človeškega telesa, tudi možganov, zato je cilj projekta povečati telesno dejavnost in zagotoviti hidracijo. Tako se krepi zdravje, izboljša učno okolje in uspeh.

S šolskim letom 2016/2017 smo se v ta model vključili tudi na naši šoli. S tem smo se pridružili šolam in vrtcem v Sloveniji ter izobraževalnim ustanovam v Avstraliji, Španiji, Nemčiji, Veliki Britaniji in Islandiji. Učitelji tako gibalnih aktivnosti ne izvajamo zgolj pri športu, ampak jih vključujemo tudi v sam pouk.

V šolskem letu 2018/2019 načrtujemo izvedbo naslednjih aktivnosti:

 • FIT VADBA ZA OTROKE: Športko za otroke vrtca – vsak dan.
 • FIT JUTRANJA VADBA: v okviru jutranjega varstva – 1x tedensko.,
 • FIT GIBALNI ODMOR: vsak dan po malici imajo učenci na voljo sprostitvene dejavnosti v telovadnici, večnamenskem prostoru ali pred šolo.
 • FIT GIBALNE MINUTE: učitelji vsak dan izvedejo vsaj 3 minute gibalnih aktivnosti med poukom.
 • FIT HIDRACIJA: starše smo na uvodnih roditeljskih sestankih seznanili s pomenom pitja vode in jih spodbudili, naj učenci v šolo prinašajo plastenke in tako poskrbijo za hidracijo. V vseh učilnicah imajo na voljo tudi vodo iz pip.
 • FIT HODNIKI: na šoli smo uredili hodnike, ki spodbujajo k gibanju, okrog šole smo narisali različne talne igre kot so ristanc, človek ne jezi se, gibalna abeceda, številčna gosenica…
 • FIT AKTIVNO SEDENJE: učence med šolskimi urami spodbujamo k spremembi položaja sedenja na stolu.
 • FIT RAZISKAVA: sodelujemo v raziskavi Učinkovitost FIT pedagogike v okviru rednega pedagoškega procesa.
 • MOJE ZDRAVJE, MOJE ŽIVLJENJE, to je skrb vsakega od nas.
 • FIT IZOBRAŽEVANJE za učitelje.
 • FITekipa – skupina učencev, ki spodbuja uporabo fit metod na šoli

 

FIT HIMNA

FIT- FIT- FIT,
gremo na kolo,
ali na drevo,
živeti je lepo.
FIT-FIT-FIT,
pospeši svoj korak,
vdihni sveži zrak,
to zmore čisto vsak.
Zdrav duh v telesu in močno srce,
doživljam svežino, prav dobro mi gre,
naj gibanje druži, ohranja vse nas,
med vsemi na svetu le eden sem jaz!
FIT-FIT-FIT,
z drogami zdaj proč,
v meni raste moč,
življenja je obroč.
FIT-FIT-FIT,
izginil je tvoj dim,
le kaj počel bi z njim,
z nasmehom se budim.
Že čutim kako se razvija telo
in vem da bom zmogel živeti za to,
krepi se mi volja in raste mi moč,
sebi darujem, sem drugim v pomoč.
FIT-FIT-FIT,
gremo na kolo,
ali na drevo,
živeti je lepo.
FIT-FIT-FIT,
pospeši svoj korak,
vdihni sveži zrak,
to zmore čisto vsak.
Zdrav duh v telesu in močno srce,
doživljam svežino, prav dobro mi gre,
naj gibanje druži, ohranja vse nas,
med vsemu na svetu le eden sem jaz.
FIT-FIT-FIT,
z drogami zdaj proč,
v meni raste moč,
življenja je obroč.
FIT-FIT-FIT,
izginil je tvoj dim,
le kaj počel bi z njim,
z nasmehom se budim.

 

(Skupno 2.562 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
Dostopnost