Šolska knjižnica

Šolska knjižnica je urejena tako, da učenci sami brskajo po knjižnih policah in iščejo želeno gradivo.
Izposodijo si lahko knjige za bralno značko in domače branje, našli pa bodo veliko zanimivega branja za razvedrilo in prosti čas. Za pripravo seminarskih nalog imajo na voljo veliko poljudnoznanstvenih knjig.

Urnik knjižnice

• torek: 7.30-13.30

• sreda: 7:30-12.00

• četrtek: 7.30-13.30

Ureditev knjižničnega gradiva

• prosti pristop
  • leposlovje je razvrščeno po starostnih stopnjah:

C – cicibani

od 7. do 10. leta 1., 2. in 3. razred

P – pionirji

od 10. do 13. leta 4., 5. in 6. razred

M – mladina

od 13. do 15. leta 7., 8. in 9. razred

Strokovna in poučna literatura po sistemu UDK.

Vse enote (C, P, M) so urejene po abecedi (priimkov avtorjev), strokovna literatura za učence in učitelje pa je razporejena po UDK klasifikaciji.

BAZO naše šolske knjižnice lahko pregledujete na naslednjem naslovu: http://116518.winknj.si/

in na COBISSU: https://plus.cobiss.net/cobiss/si/sl/bib/search?db=osko

Izposoja elektronskih knjig preko portala sBiblos: Klikni

Navodila za dostop: Klikni

Šolski učbeniški sklad

Šola razpolaga z učbeniškim skladom (kompleti obveznih učbenikov). Učenci si lahko izposodijo komplete učbenikov.

V šolskem letu 2023/24 stroške delovnih gradiv za 1., 2. in 3. razred krije Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

ŠOLSKO LETO 2023/24

OBISK BIBLIOBUSA PRED ŠOLO

Več o bibliobusu: https://sikpos.si/podruznice/bibliobus/

Datumi obiska:

• 6. 10. 2023
  • 3. 11. 2023
  • 1. 12. 2023
  • 29. 12. 2023
  • 26. 1. 2024
  • 23. 2. 2024
  • 22. 3. 2024

BRALNA ZNAČKA

“Če ne bomo brali, nas bo pobralo!” pravi slovenski pesnik Tone Pavček.

Bralna značka je izvirna slovenska oblika dela z mladimi bralci. Učitelji in knjižničarji na začetku šolskega leta oblikujejo seznam knjig, iz katerega si učenci izberejo knjige, jih preberejo ter o vsebini pripovedujejo učiteljem slovenskega jezika.

Interesna dejavnost Mladi knjižničar

Interesno delo »Mladi knjižničar« poteka kot tehnična pomoč knjižničarju pri izposoji.Učenci:

• se navajajo na red v knjižnici,
  • pomagajo pri pospravljanju knjižnega gradiva po policah, lepijo zaščitne etikete,
  • pomagajo pri iskanju knjižnega gradiva in se s tem navajajo na knjižnižno oznaževanje.
  • s svojim delom vplivajo na obiskovalce.

Učenci prihajajo v knjižnico v svojem prostem času zjutraj pred poukom ali po pouku in prebirajo – brskajo po knjigah na mizi, določeni za to delo.

Mladi knjižničar in ostali učenci, lahko sodelujejo pri oblikovanju knjižnih razstav ali pri oblikovanju obvestil na panoju (oglasni deski) knjižnice.

Člani interesne dejavnosti sodelujejo pri sestavljanju mesečnih knjižnih ugank, pri pregledovanju rezultatov le-teh, pri žrebanju nagrajencev ter pri podelitvi nagrad izžrebanim učencem.

Dejavnost je namenjena učencem od 5. razreda dalje, poteka pa v času odprtja knjižnice.

Čajni kotiček in “čajčkanje” v knjižnici

KNJIŽNICA NA DALJAVO-KLIKNI!!!

(Skupno 1.647 obiskov, današnjih obiskov 1)