Skoči na glavno vsebino

Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 1,10 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

4.3.2024

5.3.2024

6.3.2024

7.3.2024

8.3.2024

DOP. MALICA Ovseni kruh, hrenovka, čaj Polbeli kruh, maslo, med, čaj koruzni kruh, posebna piščančja salama, kumarice, čaj Čokolešnik z domačim mlekom, sadje Polbeli kruh, sir, sveža paprika, čaj
  »Shema sadja« jabolko   »Shema mleka«
KOSILO Fižolova enolončnica, pecivo Zelenjavna kremna juha, pizza Zdrobova juha, goveji zrezek v naravni omaki, pire krompir, motovilec s fižolom v solati Goveja juha, kaneloni, krompirjeva solata s fižolom Testenine s paradižnikovo omako, zelena solata s koruzo
  Sadje Grisini Sadje Kruh, marmelada Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik. Otrokom je vedno na razpolago pitna voda, manj sladkani čaj ali sadni sirup mešan z vodo.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.

26.2.2024

27.2.2024

28.2.2024

29.2.2024

1.3.2024

DOP. MALICA Polbeli kruh, ribji namaz, čaj Beli kruh, suha salama, kumarice , čaj Polnozrnati rogljiček, domače mleko Črni kruh, sirček, čaj Mlečni zdrob s čokoladnim posipom, sadje
  »Shema sadja« hruška     »Shema mleka« navadni domači jogurt
KOSILO Goveja juha, pečen piščančji file v naravni omaki, kus- kus, zelje s fižolom Telečja obara z zdrobovimi žličniki, sadje Piščančja juha, svinjski zrezek v naravni omaki, dušeni riž, motovilec s fižolom Bučna juha, pohan sir, pire krompir, špinača Njoki z bolonez omako, zelena solata s koruzo

12.2.2024

13.2.2024

14.2.2024

15.2.2024

16.2.2024

DOP. MALICA Ovseni kruh, suha salama, čaj Krof z marmelado, domače mleko Koruzni kruh, sir, čaj Beli kruh evrokrem, čaj Žemlja šunka-sir, čaj

KOSILO Ješprenj, pecivo Goveja juha, svinjska pečenka v naravni omaki, pražen krompir, zelena solata s koruzo Prežganka, pohan ribji file, krompirjeva solata s zeljem Fižolova enolončnica, jabolčna čežana s smetano Testenine s paradižnikovo omako, parmezan, motovilec s fižolom v solati
 POP. MALICA Sadje Grisini Sadje Kruh, marmelada Sadje

5.2.2024

6.2.2024

7.2.2024

8.2.2024

9.2.2024

DOP. MALICA Mlečni zdrob s čokoladnim posipom Beli kruh, hrenovka, čaj Ovseni kruh, pašteta, čaj PREŠERNOV DAN

Koruzni kruh, maslo, marmelada, čaj
  Shema sadja: jabolko   Shema mleka
KOSILO Jota, njoki z marelično marmelado Goveji golaž, koruzna polenta, zelena solata s fižolom Kostna juha, praženo kislo zelje, matevž, pečenica, jabolko Korenčkova juha, polpeti v paradižnikovi omaki, pire krompir, zelje s fižolom v solati
  Grisini Sadje Sadje   Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik. Otrokom je vedno na razpolago pitna voda, manj sladkani čaj ali sadni sirup mešan z vodo.

29.1.2024

30.1.2024

31.1.2024

1.2.2024