Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,90 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

DAN

PONEDELJEK,

13.2.2023

TOREK,

14.2.2023

SREDA,

15.2.2023

ČETRTEK,

16. 2.2023

PETEK,

17.2.2023

DOP. MALICA Koruzni kosmiči z mlekom, sadje Polbeli kruh, evrokrem, čaj Rženi kruh, umešana jajca, čaj Koruzni kruh, sirni namaz, čaj Črni kruh, kuhan pršut, kisle kumarice, čaj

Shema sadja in zelenjave

»kivi in melona«

Shema mleka

»mleko«

KOSILO Piščančja obara z vlivanci, pita Goveja juha, kisla repa, pečenica, matevž, sadje Fižolova enolončnica, pečena jabolka Korenčkova juha, pečen piščanec, mlinci, zelena solata s čičeriko Krompirjev golaž z mesom, palačinke z marmelado, zelena solata s koruzo
POP. MALICA Sadje Skuta s podloženim sadjem Kruh, sok Sadje Keksi, sok

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

DAN

PONEDELJEK,

30.1.2023

TOREK,