Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO
Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.
POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

DAN

PONEDELJEK, 2.11.2020

TOREK, 3.11. 2020

SREDA, 4.11.2020

ČETRTEK, 5.11.2020

PETEK, 6.11.2020

DOP. MALICA

Mlečni zdrob s čokoladnim posipom, suho sadje

Kruh s semeni, sir, čaj

Polbeli kruh, suha salama, sveža paprika, čaj

Črni kruh, pašteta, čaj

Rogljiček z marmelado, mleko

»SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE«- MANDARINA

»SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA«- DOMAČE MLEKO

KOSILO

Ješprenova enolončnica, pecivo

Mesni polpeti v paradižnikovi omaki, pire krompir, radič z jajcem v solati

Porova enolončnica, slivovi cmoki, kompot

Goveja juha, svinjska pečenka, dušen riž, zelena solat s fižolom

Bučna juha, pohan ribji file, pečen krompir, rdeča pesa v solati

POP. MALICA

Grisini, čaj

Sadje

Keksi,čaj

Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.
DAN  PONEDELJEK, 19.10.2020 TOREK, 20.10. 2020 SREDA, 21.10.2020 ČETRTEK, 22.10.2020 PETEK, 23.10.2020
DOP. MALICA Črni kruh, maslo, marmelada, čaj Polnozrnata kajzerica, kakav Polbeli kruh, mortadela, kisle kumarice, čaj Koruzni kruh, sirček, čaj Navadni jogurt z medom, beli kruh
»SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA« DOMAČE MLEKO     »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE« HRUŠKA
KOSILO Mesno zelenjavna rižota, motovilec s fižolom Bučna juha, tortelini v paradižnikovi omaki, zelena solata Zelenjavna enolončnica, pecivo iz domače kuhinje Kmečki krožnik: dušeno domače kislo zelje z ocvirki, pečenica, pražen krompir Krompirjeva enolončnica, pizza
POP. MALICA Sadje Keksi, čaj Sadje Sadje Sadje

DAN  PONEDELJEK, 12.10.2020 TOREK, 13.10.2020 SREDA, 14.10.2020 ČETRTEK, 15.10.2020 PETEK, 16.10.2020
DOP. MALICA Koruzni kosmiči z mlekom, banana Ovseni kruh, evrokrem, čaj Črni kruh, ribji namaz, čaj Koruzni kruh, sir, čaj Polnozrnati rogljiček, bela kava, hruška
  »SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA«- NAVADNI DOMAČI JOGURT   »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE«- MANDARINA
KOSILO Ješprenova enolončnica, pecivo, sok Piščančja juha, mleta pečenka, pire krompir, zelena solata Goveji golaž, rumena polenta, zelje v solati, mandarina Kolerabna enolončnica, šnita, kompot Zdrobova juha, piščančji file v omaki, široki polnozrnati rezanci, radič s fižolom v solati
POP. MALICA Kruh, sok Sadni kefir Sadje Sadje Keksi, čaj
DAN

PONEDELJEK,

5.10.2020

TOREK,

6.10. 2020

SREDA,

7.10.2020

ČETRTEK,

8.10.2020

PETEK,

9.10.2020

DOP. MALICA Črni kruh, marmelada, čaj Sirov burek, čaj Hot dog, čaj Močnik s čokoladnim posipom, sadje Ovseni kruh, turistična pašteta, čaj
KOSILO Piščančja juha, svinjska pečenka v omaki, bel riž, rdeča pesa v solati Telečja obara z zdrobovimi žličniki, pecivo, kompot Testenine z bolonez omako, radič z jajcem v solati Fižolova enolončnica, palačinke, kompot Goveja juha, kaneloni, pire krompir,  zelje s fižolom  v solati
POP. MALICA Sadje Sadni jogurt Grisini, sok Sadje Sadje
Jedilnik za ta teden je sestavljen na željo otrok OB TEDNU OTROKA seveda z upoštevanjem smernic uravnotežene prehrane.
DAN  PONEDELJEK, 28.9.2020 TOREK, 29.9.2020 SREDA, 30.9.2020 ČETRTEK, 01.10.2020 PETEK, 02.10.2020
DOP. MALICA Ovseni kruh, puranja šunka, sveža paprika, čaj Ajdov kruh, tamar namaz, čaj Ocvrta jajca, polbeli kruh, čaj Črni kruh, med, maslo,  mleko Štručka šunka-sir, čaj

»Shema šolskega mleka«

»Shema šolskega sadja in zelenjave«

grozdje

KOSILO Ješprenova enolončnica, pecivo, kompot Piščančja juha, pastičo, kitajsko zelje s koruzo v solati Krompirjev golaž, radič s fižolom v solati, hruška Goveja juha, kuhana govedina, pražen krompir, dušeno sladko zelje Jota z repo, njoki z marmelado, kompot
POP. MALICA Sadje Grisini, sok Keksi, sok Sadje Sadje

Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.

(Skupno 6.484 obiskov, današnjih obiskov 1)