Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

20.9.2021

21.9.2021

22.9.2021

23. 9. 2021

24.9. 2021

DOP. MALICA Beli kruh, evrokrem, čaj Polbeli kruh, ocvrta jajca, čaj

Pisani kruh, BIO domači sadni kefir

Črni kruh,  mortadela, čaj Sirova žemlja, karamelno mleko, sveže slive
»SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA«  BIO domače mleko   »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE« »SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA«  BIO domače mleko
KOSILO

Piščančja juha, piščančja nabodala, pečen domači krompir, zelena solata

Kolerabna enolončnica, domače pecivo Goveja juha, BIO goveji zrezki v naravni omaki, domači pire krompir, dušen grah v omaki Jota iz BIO domačega zelja, njoki, kompot Korenčkova juha, goveji golaž iz BIO govejega mesa, rumena polenta, mlado zelje s koruzo
POP. MALICA Sadje Grisini, čaj Sadje Oki doki Keksi

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

13.9.2021

14.9.2021

15.9.2021

16. 9. 2021