Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,90 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

3.10.2022

4.10.2022

5.10.2022

6.10.2022

7.10.2022

DOP. MALICA

Ovseni kruh, ribja pašteta, čaj

Mlečni riž, sadje

Beli kruh, mortadela, čaj

Sirov burek, čaj Makovka, frutabela, kakav

Shema sadja in zelenjave

»SLIVE«

Shema mleka

»DOMAČE MLEKO«

KOSILO Kostna juha, rižota s zelenjavo in piščančjim mesom, rdeča pesa Krompirjev golaž, kitajsko zelje s koruzo,  jabolčna čežana s keksi in smetano Ješprenova enolončnica, pecivo, kompot Piščančja juha,  svinjska pečenka v omaki, kus-kus, paradižnik v solati Zdrobova juha, kaneloni, pire krompir, špinača
POP. MALICA Sadje Keksi, sok Sadje Kruh, čaj Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

26.9.2022

27.9.2022

28.9.2022

29.9.2022