Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

20.01.2020

21.01.2020

22.01.2020

23.01.2020

24.01.2020

DOP. MALICA Koruzni kruh, sir, bela kava Črni kruh,k pašteta, čaj Mlečni zdrob, suho sadje Ovseni kruh, maslo, med, čaj Pirin kruh, kuhan pršut, čaj
KOSILO Piščančja obara, zdrobovi žličniki,m pecivo iz domače kuhinje Korenčkova juha, pastičo, zelena solata s koruzo Ječmenova enolončnica, kruhove šnite, domači kompot Goveja juha, pečen piščanec, mlinci, dušeno sladko zelje Kolerabna enolončnica, jabolčna čežana s smetano
POP. MALICA Sadje- banana Skuta s podloženim sadjem Keksi Sadje- jabolko Kruh, čaj

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.

13.01.2020

15.01.2020

16.01.2020

17.01.2020

DOP. MALICA Beli kruh, evrokrem, čaj Kruh s semeni, domači navadni jogurt Črni kruh, hrenovka, čaj Koruzni kruh, sirček, čaj polbeli kruh, suha salama, kisle kumarice
KOSILO Zelenjavno mesna rižota, zelje v solati Porova enolončnica, pecivo iz domače kuhinje Segedin golaž, krompir v kosih, sadje Goveja juha, svinjska pečenka, široki rezanci, zelena solata s koruzo Zelenjavna enolončnica, carski praženec, kompot
POP. MALICA Polnozrnati keksi, čaj Sadje Kruh, marmelada, čaj Napolitanke Sadje

06.01.2020

07.01.2020

08.01.2020

09.01.2020

10.01.2020

DOP. MALICA Ovseni kruh, puranja šunka, čaj Črni kruh, ribji namaz, čaj Polbeli kruh, ocvrta jajca, čaj Koruzni kosmiči z mlekom Polnozrnati rogljiček, kakav, jabolko
KOSILO Jota, pita, kompot Goveja juha, mleta pečenka, pire krompir, radič s fižolom Fižolova enolončnica, pečena jabolka s smetano Goveji golaž, rumena polenta, kitajsko zelje Piščančja juha, pohan ribji file, pečen krompir, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Grisini, sok Sadje Kruh, čaj Sadje Keksi, sok

Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.

(Skupno 4,098 obiskov, današnjih obiskov 1)