Skoči na glavno vsebino

Obeležitev slovenskega kulturnega praznika

8. februarja praznujemo slovenski kulturni praznik – Prešernov dan in na šoli smo pripravili obeležje v počastitev praznika. V ponedeljek, 10. februarja, smo se učenci in učitelji zbrali v učilnici geografije.

Obeležitev smo začeli s pevskim zborom, ki je zapel slovensko himno, tako kot se spodobi za uradne proslave.

Voditelja Tomaž in Žan sta navzoče pozdravila in napovedala učenko 4. razreda, ki nam je na hudomušen način deklamirala, kaj je to kultura. Pevski zbor se je nato predstavil še z eno pesmijo. Tekom prireditve so predstavniki vseh razredov deklamirali pesmi. Predstavili so se z nastopi v slovenščini in v angleščini. Ker je kultura del našega vsakdana, so nekateri učenci prebrali svoje misli, kaj je za njih kultura.

Obeležitev so k koncu pripeljali učenci 8. razreda, ki so doživeto deklamirali celo Zdravljico.

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost