Skoči na glavno vsebino

Športni dan – pohod

V petek, 19. 9. 2014 je bil izpeljan športni dan – pohod v Staro sušiška Brda. Zjutraj smo se najprej zbrali v učilnici na kratkem sestanku ter se dogovorili o varni hoji, o odnosu do sošolcev med hojo, o opazovanju narave, tihem pogovarjanju, pozdravljanju, odnosu do narave …

Zastavili pa smo si tudi vprašanje zakaj veliko hoditi in se gibati na svežem zraku. Med potjo smo opazovali pokrajino, se skušali orientirati, začutiti okolje, vseskozi pa smo pazili na varno hojo. Poskrbeli smo za manjše počitke. V času pohoda je bil tudi čas za malico in razvedrilo ob elementarnih igrah. Dan je potekal umirjeno z manjšimi opozorili posameznikov. Ob koncu pa smo analizirali dan in vsak zase je povedal kako je preživel 1. športni dan.

Pesmica, ki je nastala na pohodu:

 

Naš športni dan

Na pohod smo šli

in veseli smo bili.

Prav pogumno v koloni smo hodili

in se veliko novega naučili.

Kuža nam je krajšal čas

in tekel skozi vas.

Dežek presenetil nas je

zato hišnik v šolo odpeljal nas je.

Še Lukov očka priskočil je na pomoč,

da izpod oreha smo šli hitro proč!

Hvala obema za pomoč!

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost