Skoči na glavno vsebino

Teden mobilnosti 2014

NAŠE ULICE, NAŠE ODLOČITVE je slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega Evropskega tedna mobilnosti. Spodbuditi nas želi, da lahko sami oblikujemo takšna mesta, v kakršnih si želimo živeti, in jih preuredimo tako, da na prvem mestu ne bodo avtomobili, temveč ljudje.

Med 16. in 22. septembrom so se tem prizadevanjem pridružile številne slovenske občine, ki so pripravile vrsto zanimivih aktivnosti in javnih prireditev, nekatere pa bodo tudi trajno uvedle ali vsaj preizkusile nove prometne ureditve.

DAN BREZ AVTOMOBILA bo tudi tokrat poskrbel, da bodo prebivalci in obiskovalci sodelujočih občin vsaj en dan v letu doživeli mestna središča brez motornega prometa. Tako bomo skupaj spoznali vse zanimive programe, ki bi jim lahko namenili dragoceni javni prostor, namesto da bi ga namenili avtomobilom.

Pobudi se že več let pridružijo tudi učenci naše šole ter otroci iz vrtca. Na ta dan s kredami poslikamo vozne in dohodne površine, da mimoidoče opozorimo na pomembnost površin za pešče.

(Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost