Skoči na glavno vsebino

Končni izlet na Grossglockner in v Gardaland

V soboto, 21. 5.  2016, smo ob 5.00 zjutraj odšli izpred OŠ Prestranek z namenom, da bi prišli do ledenika Grossglockner. Ko smo prišli v Avstrijo, smo se vozili po zelo znani panoramski cesti Heiligenblut in Fusch, ki je bila zgrajena med letoma 1930 in 1935, dosega pa višino 2572 m. Veliki Klek ali po nemško Grossglockner je visok 3798 m in je s tem tudi najvišja gora v Avstriji. Mi smo si ga ogledali s ploščadi Franca Jožefa, kjer je bil pogled nanj res čudovit, videli pa smo tudi svizce ter kozoroge in nekaj kavk.  Na vrhu smo naredili še nekaj fotografij in se odpravili proti Italiji,v hotel in naslednji dan v Gardaland.

osmošolci in devetošolci

 

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost