Skoči na glavno vsebino

Predstavitev zbornika v Pivki

V petek, 21. 10. 2016, se je naša šola udeležila zaključne predstavitve zbornika, ki ga je gospod Srečko Likar izdal v imenu Društva Šempeter 1300. Prireditev je potekala v avli OŠ Pivka. V zborniku so objavljeni literarni in likovni prispevki naših učencev. Učenci Lara Psener, Tajda Dolgan, Neli Morelj, Lana Biščak, Pia Psener in Gašper Zucconi so na prireditvi predstavili svoja besedila.

Košanski otroci so zelo navezani na svoj kraj, na svojo Košansko dolino, pa tudi na Pivko kot središčni kraj občine Pivka.  In ko se združita ljubezen do domačega okolja ter otroška domišljija, ustvarjalnost  zažari v polni meri. Tako so nastali različni literarni in likovni prispevki,  ki smo jih na Osnovni šoli Košana ustvarjali  za natečaj o Pivki.  Učenci so z mentoricami Marijo Mršnik, Cecilijo Pavlovič in Anito Nedeljkovič Andlovic z veliko mero ustvarjalnosti in zagnanosti pisali in se likovno izražali o piščancih, razmišljali, kako čudovit kraj je Pivka, dotaknili so se tudi pivških kulturnih znamenitosti, pokukali v njeno preteklost in pri tem niso pozabili niti na svoj domači kraj.

 

 

(Skupno 699 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost