Skoči na glavno vsebino
 

Obisk slovenskih in ameriških vojakov na šoli

V preteklih dneh je v naši okolici potekala vojaška vaja, v kateri so sodelovali slovenski in ameriški vojaki. In tako smo v četrtek, 26. 1. 2017, na našo šolo sprejeli štiri slovenske vojake in enega ameriškega. Slovenski vojaki so učencem predstavili vojaško opremo in povedali nekaj o slovenski vojski ter o načinu vključitve vanjo. Stotnik Darnell, predstavnik ameriške vojske pa nam je predstavil življenje ameriškega vojaka. Ob vprašanjih, ki so jih zastavljali učenci in učiteljice, smo izvedeli, pri kateri starosti se lahko vključiš v ameriško vojsko, kakšna izobrazba je potrebna za vključitev, kako lahko napreduješ. Povedal nam je tudi nekaj podrobnosti iz osebnega življenja, o družinskem življenju vojaka ter o življenju v ZDA.

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost