Skoči na glavno vsebino

Obisk slovenskih in ameriških vojakov na šoli

V preteklih dneh je v naši okolici potekala vojaška vaja, v kateri so sodelovali slovenski in ameriški vojaki. In tako smo v četrtek, 26. 1. 2017, na našo šolo sprejeli štiri slovenske vojake in enega ameriškega. Slovenski vojaki so učencem predstavili vojaško opremo in povedali nekaj o slovenski vojski ter o načinu vključitve vanjo. Stotnik Darnell, predstavnik ameriške vojske pa nam je predstavil življenje ameriškega vojaka. Ob vprašanjih, ki so jih zastavljali učenci in učiteljice, smo izvedeli, pri kateri starosti se lahko vključiš v ameriško vojsko, kakšna izobrazba je potrebna za vključitev, kako lahko napreduješ. Povedal nam je tudi nekaj podrobnosti iz osebnega življenja, o družinskem življenju vojaka ter o življenju v ZDA.

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost