Skoči na glavno vsebino

Zeliščni raj Slovenske Istre – naravoslovni dan

dav

V sredo, 9. 10. 2019, smo se učenci od 6. do 9. razreda odpravili na naravoslovni dan v Slovensko Istro. Pot z avtobusom nas je vodila po dolini reke Reke, kjer smo si skozi okna ogledovali rastlinstvo, v upanju, da nas bo spremljalo lepo sončno vreme. V pričakovanju, da izvemo še kakšno novo informacijo o geografski legi in zgradbi smo prisluhnili tudi učitelju. Prvi postanek smo naredili na Socerbu in tako  doživeli izjemni razgled, ki je segal od Trsta prek slovenske obale vse do Istre. Pot smo nadaljevali v Koper, kjer smo si ogledali cerkev Marijinega vnebovzetja in druge znamenitosti , ki smo jih s sprehodom obkrožili. Nato nas je avtobus odpeljal v vasico Trsek,  na obisk kmetije Posedi, v zaledje Slovenske Istre. Trsek je majhna vasica, ki se nahaja na ozkem strmem slemenu sredi Šavrinskega gričevja. Na južni strani tega slikovitega hriba teče reka Dragonja, na severni pa njen pritok Dernarnik.

“Zeliščni raj Slovenske Istre”, kot sta Urban Posedi in Sonja Kocjančič Posedi poimenovala svojo kmetijo, nas je popolnoma navdušila! Gojita in predelujeta različne  produkte zdravilnih zelišč s parno destilacijo,  ter uporabljata energijski labirint za alternativno zdravljenje. Nekatere njihove produkte, kot so kreme, cvetne vode in eterična olja, smo tudi preizkusili, smo pa tudi določene izdelke kupili za naše starše.

(Skupno 617 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost