Zimska prireditev

Letošnji dan samostojnosti in enotnosti smo na OŠ Košana obeležili v sredo, 21. 12. 2022.

Najprej so petošolci zapeli slovensko himno. Nato sta povezovalca Mihael Ivančič Tekavec in Nejc Jelović na oder povabila osmošolca Iana, ki nam je recitiral domoljubno pesem Toneta Krkoviča Mati domovina. Sledil je zgodovinski del prireditve, v katerem smo izvedeli vse o plebiscitu, ki se je zgodil na 26. decembra 1990. Zgodovina je gotovo naša učiteljica. Če hočeš razumeti sedanjost, moraš najprej dobro poznati zgodovinska dejstva, zakaj se je v preteklosti karkoli spreminjalo. Vse pretekle spremembe namreč vplivajo na našo sedanjost. Učenke Lucija, Sara, Noemi, Klara in Naja so pri izbirnem predmetu turistična vzgoja pripravile zanimiv filmček o ljubezni do Slovenije ter povedale o plebiscitu, kako smo se Slovenci pred dvaintridesetimi leti odločali za samostojnost. Takrat smo se državljani Slovenije odločili, da bi radi zaživeli v svoji lastni državi. Oddali smo glasove, da nočemo več biti del države Jugoslavije oziroma da si države nočemo več deliti z drugimi narodi. Dosti imamo – hočemo biti samostojni!

Sledil je bolj sproščeni del prireditve, s katerim so učenci ustvarili prednovoletno vzdušje. Ravnateljica nam je voščila lepo novo leto in nam vsem skupaj zaželela veliko zdravja in uspehov. Pohvalila je nastopajoče in učitelje, ki smo učence pripravljali na nastop ali pomagali pri tehnični izvedbi prireditve. Nato sta nastopila šolska zbora: otroški in mladinski  pevski zbor. Slednjega je na kitari spremljala sedmošolka Zala. Prvi in drugi razred je deklamiral zimzeleno pesem Obisk, tretješolka Tia je povedala Kovičevo pesem Pobeg. Na klavir nam je zaigrala četrtošolka Maja. Slišati je bilo pesem Na božično noč, ki smo jo vsi skupaj zapeli s četrtošolci. Sledilo je presenečenje, saj nas je obiskal Dedek Mraz. Učencem je postavil kar nekaj zabavnih ugank in jim razdelil bombone. Prireditev so zaključili petošolci s plesno točko. Zaželeli smo si, da bi tako prijetno vzdušje trajalo še do konca tega tedna in tudi naprej med novoletnimi počitnicami!

Anita Nedeljkovič Andlovic

 

 

(Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost