Skoči na glavno vsebino

Ljubljana, naše mesto!

V torek, 14. 2. 2023, smo se učenci od 1. – 4.  razreda odpravili na izlet v naše glavno mesto. Avtobus nas je pustil na kongresnem trgu, kjer smo pomalicali. Pot smo nadaljevali na Prešernov trg. Ogledali smo si kip Franceta Prešerna, ki “zaljubljeno” opazuje svojo muzo Julijo, ki je upodobljena na pročelju stavbe. Pot nas je vodila mimo Tromostovja ob reki Ljubljanici, do Hiše eksperimentov. 
Najprej smo si sami ogledali in preizkusili nekaj poskusov. Opazovali in preizkusili smo smo iluzije, spremembe svetlobe, vode, zraka, in druge eksperimente. Nato so nas povabili v večjo dvorano, kjer je potekala predstavitev z naslovom Plinologija. Punca, ki je vodila, je bila nadvse zabavna in pogumna. Delala je z rokavicami, večkrat smo ji pri poskusih pomagali, na koncu pa je žebelj zabila z banano. Prava čarovnija. Pregnala nas je ura za odhod, zato smo hitro odšli nazaj na avtobus in proti Košani. 

 

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost