Evropski dan jezikov 2023

Na pobudo Sveta Evrope iz Strasbourga že od leta 2001 vsako leto 26. septembra praznujemo evropski dan jezikov. Tudi na naši šoli smo obeležili ta poseben dan – dan, ko praznujemo  jezikovno raznolikost v Evropi. Učenci so cel teden raziskovali evropske jezike, države in zastave, izgovorjavo besed, značilnosti posameznih držav. V jutranjem varstvu so učenci na interaktivni tabli barvali evropske zastave. Knjižničarka jih je popeljala v svet slovarjev in dela z njimi, obnovili pa smo tudi znanje računalništva in krepili znanje digitalnih kompetenc. Tudi naši najmlajši iz vrtca so se na ta dan naučili nove besede v tujem jeziku.

Pripravili smo tudi razstavo, ki krasi šolski hodnik. Praznovanje smo zaokrožili z poslušanjem radijske oddaje, ki so jo pripravili učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost šolski radio.

Mojca Zadnik