Skoči na glavno vsebino

V Ljubljano na kulturni dan

V torek, 7. 11. 2023, so se učenci od 6. do 9. razreda podali v Ljubljano na kulturni dan. Najprej so obiskali Moderno galerijo. Prijazen vodič Žiga jih je popeljal skozi umetnostna obdobja likovne umetnosti, ki je na Slovenskem nastajala v 20. stoletju. Učenci so si ogledali slike in kipe iz tega stoletja. Nato so se podali še do Cankarjevega doma, kjer so  v imenitni Gallusovi dvorani poslušali Filharmonični orkester, ki jih je z glasbo popeljal skozi 5 stoletij in jim zaigral 6 znamenitih skladb znanih glasbenikov Jeana-Baptista Lullyja, Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Antonína Dvořáka, Claudea Debussyja ter našega sodobnega ustvarjalca Vita Žuraja, ki je učence počastil s svojo prisotnostjo na koncertu.

Besedilo: Anita Nedeljkovič Andlovic

Foto: Mojca Zadnik

(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost