Skoči na glavno vsebino

Dvorec Rovne

V ponedeljek, 20. 5. 2024, je bil za učence 1. in 3. razreda realiziran športni dan, na pohod so učenci odšli da dvorca Rovne. Tam so si ogledali konje lipicance, ki so prišli k ograji do učencev.
Kobilarna Lipica sodi s svojo tradicijo v vzreji in selekciji konj čistokrvne lipicanske pasme med najstarejše kobilarne na svetu, razglašena je za kulturno-zgodovinski spomenik posebnega pomena za Republiko Slovenijo v skladu z zakonom iz leta 1996. Kobilarno je ustanovil nadvojvoda Karel II za potrebe habsburškega dvora, lipicanec pa je najbolj zaslovel v španski dvorni jahalni šoli na Dunaju. Lipicanski žrebci so kar nekaj stoletij odhajali v to zgodovinsko inštitucijo, ki je gojila klasično šolo jahalne umetnosti. Žrebci, ki so se v tem šolanju posebej izkazali in ustrezali tipu lipicanskega konja tako po exterierju, kot po poreklu, so se kot plemenjaki vračali zopet v Kobilarno Lipica. Po končani prvi svetovni vojni je bila za lipicanske konje iz Lipice ta oblika preizkušanja delovnih sposobnosti konj prekinjena.
Ob dvorcu je sledila malica in povratek nazaj v šolo.

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost