Skoči na glavno vsebino

Piknik na travniku

Medvedki in pikapolonice smo si na prekrasen sončen dan privoščili pravi piknik v naravi. Na vse zgodaj zjutraj smo svoje nahrbtnike napolnili s hrano in pijačo ter se odpravili na pot, ki nas je na začetku peljala skozi vas, mimo znane kmetije v gozd.

Pot se je postopoma vzpenjala in nas pripeljala do prve razgledne točke, od koder smo lahko videli vse do našega vrtca. Hojo nam je polepšalo ptičje petje in opazovanje prvih spomladanskih cvetlic. Ker je naš piknik del projekta Eko šole, v okviru katerega se pogovarjamo o pravilnem ravnanju z odpadki, pa nas je razjezilo divje odlagališče, ki smo ga videli ob poti. Odločili smo se, da ga fotografiramo in vam sliko pokažemo v upanju, da se bo odlagališče očistilo. Mi smo svoje odpadki s piknika pospravili v svoje vrečke in jih v vrtcu odložili v ustrezen smetnjak. Sicer pa smo piknik preživeli ustvarjalno in zabavno. Počeli smo stvari, ki jih po navadi v vrtcu ne smemo početi: s kamni smo ciljali veje in zbijali večje kamne, urejali kamnite poti, skakali čez veje, zadevali drevesa s storži … Za konec smo pospravili vse veje in kamne ter zaključili z gibalno igro »miške in mačke«. Bilo nam je lepo, zato smo se dogovorili, da bomo piknik ponovili.

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost